Pierwsza pomoc i ewakuacja
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest uzyskanie przez uczestników niezbędnej wiedzy praktycznej i teoretycznej oraz umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W tym wariancie uczestnicy szkolenia mają okazję wziąć udział w pozorowanej ewakuacji na terenie ich zakładu pracy. Dzięki temu uczestnicy w przypadku prawdziwej ewakuacji będą wiedzieli jak się zachowywać, aby ewakuacja mogła przebiec sprawnie.
Profil uczestników szkolenia
Szkolenie przeznaczone jest dla osób chcących zgłębić tematykę pierwszej pomocy przedmedycznej z zagadnieniami praktycznych aspektów ewakuacji, jak również dla tych, którzy chcą odświeżyć swoje umiejętności w tym zakresie. Zapraszamy na szkolenie osoby prywatne oraz pracowników, którzy zostali wyznaczeni przez pracodawcę do udzielania pierwszej pomocy w zakładzie pracy (art. 2091 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy) jak również osoby wyznaczone do ewakuacji.
Wielkość grupy
Największą skuteczność szkolenia osiąga się w grupach liczących do 14 uczestników. Istnieje jednak możliwość organizacji szkolenia dla większej grupy po konsultacji z naszym działem szkoleń.
Czas trwania szkolenia
Szkolenie trwa minimum 8 godzin lekcyjnych (8 x 45 minut). Podczas szkolenia stawiamy większy nacisk na praktyczne ćwiczenia, aby każdy, kto znajdzie się w sytuacji ratowania czyjegoś życia, potrafił nabyte umiejętności poprawnie wykorzystać.
Metody i środki dydaktyczne
Zajęcia z pierwszej pomocy są prowadzone przez profesjonalistów: lekarza czy ratownika medycznego. Podczas wykładów korzystamy z prezentacji audiowizualnych, podnosząc standard edukacji. W praktycznej części szkolenia używamy manekinów, dzięki którym uczestnicy uczą się korzystania z automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Po więcej szczegółów prosimy o kontakt przez formularz lub telefonicznie z naszym działem szkoleń.
Program ramowy
- Postępowanie na miejscu wypadku – jak skutecznie zorganizować pomoc?
- Ocenianie zagrożenia – kluczowe kroki dla osób udzielających pierwszej pomocy.
- Basic Life Support (BLS) – podstawowe techniki ratujące życie.
- Diagnostyka obrażeń – jak ocenić stan poszkodowanego?
- Zabezpieczanie funkcji życiowych – praktyczne techniki ochrony życia poszkodowanych.
- Instrukcje postępowania – reagowanie na najczęstsze sytuacje wypadkowe.
- Przygotowanie do transportu – kluczowe zasady przewożenia poszkodowanych.
- Skuteczne powiadamianie służb ratowniczych – jak i kiedy dzwonić po pomoc?
- Prawne aspekty pierwszej pomocy – co warto wiedzieć udzielając pomocy?
- Wykorzystanie apteczki pierwszej pomocy – obowiązkowe wyposażenie i jego praktyczne zastosowanie.
- Praktyczne treningi z manekinami i AED – ćwiczenia z manekinami i defibrylatorem zewnętrznym.
- Ewakuacja – właściwe zachowanie podczas ewakuacji.
Cena szkolenia
Cena szkolenia może być uwarunkowana przez wiele czynników, które wpływają na jego ostateczny koszt. Oto kluczowe elementy, które mogą determinować cenę takiego szkolenia:
- Liczba uczestników.
- Metodyka i narzędzia szkoleniowe.
- Doświadczenie trenera.
- Miejsce szkolenia (lokalizacja, w której odbywa się szkolenie, np. wynajem sali, logistyka czy koszty podróży trenera).
- Dostosowanie do indywidualnych wymagań Klienta.
Na życzenie Klienta możemy na jego potrzeby zatrudnić trenera wskazanego.
Pozostałe informacje
Uzyskanie zaświadczenia ze szkolenia wymaga zaliczenia egzaminu końcowego z resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wynikiem pozytywnym. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne jest z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 18 sierpnia 2017 r.